Rodzinne Gospodarstwo Rybackie, założone przez nieżyjącego już  Pana Marka Raczkowskiego.  W miejscu, gdzie od ponad 300 lat działał młyn na Bukówce (założony w 1795 r. jako Nowy Młyn, w latach 50-tych XX w. zaprzestał pracy) na bazie dawnego stawu młyńskiego utworzono kilka małych przepływowych stawów pstrągowych. W stawie młyńskim za czasów działania młyna hodowano karpie, obecnie służy on do spiętrzania wody na potrzeby mniejszych stawów.  Całość leży w malowniczej wąskiej dolinie Bukówki obramowanej stromymi zboczami. Również tutaj, podobnie jak w całej Polsce dają się we znaki braki wody; Bukówka prowadzi jej coraz mniej, poziom rzeki jest niższy o kilkadziesiąt centymetrów w stosunku do lat ubiegłych.

Mała ilość wody doprowadziła do ograniczenia produkcji gospodarstwa, obecnie hodowane są tu samice pstrąga z przeznaczeniem na produkcję kroczka. Tarło pstrąga odbywa się na przełomie grudnia/stycznia, pozyskana wówczas ikra umieszczana jest w specjalnych słojach i odpowiednich warunkach cieplnych produkowany jest narybek. Narybek produkowany w gospodarstwie wpuszczany jest m.in. do jezior i rzek leżących na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Na terenie Kuźniczki mieszczą się również zimochowy dla karpi hodowanych w stawach karpiowych na dopływie Bukówki – Strudze Zdrojek. Ze starego młyna pozostał dawny jaz spiętrzający wodę Bukówki o wysokości prawie 3 metry, dawna turbina wytwarzającą energię elektryczną  oraz resztki cmentarzyka dawnych młynarzy; ostatni z nich pochowany został w 1942 r.

Położenie wśród lasów Puszczy Drawskiej, z dala od cywilizacji przyciąga licznych nieproszonych gości – wydry i bobry wyrządzających znaczne szkody w gospodarstwie.  Oba cieki wodne, zarówno Bukówka jak i Zdrojek objęte są ochroną w ramach obszaru Natura 2000 Dolina Bukówki.  Na Zdrojku istniał założony w   1689 roku Młyn Zdrojek.  Dzisiaj pozostał po nim tylko jaz spiętrzający dawny staw młyński. Pozostałe stawy utworzono powyżej stawu młyńskiego w ostatnich latach, podchodzą one prawie pod źródła wypływające ze stromych zboczy głębokiej doliny.  Są one własnością Lasów Państwowych, gospodarstwo w Kuźniczce dzierżawi je i prowadzi hodowle karpia.