Wszędzie jest pięknie…ale na obszarze NGR jest najpiękniej….

wspólnym akcentem dla prawie wszystkich gmin członkowskich obszaru NGR jest Dolina Noteci. Przeważnie jest  szeroka z ledwie majaczącymi na horyzoncie wzgórzami, czasem tylko ściśnięta z obu stron stromymi pagórkami. Zawsze jednak ma w sobie piękno i majestat siódmej pod względem długości rzeki w Polsce. Na górnym zdjęciu widzimy spektakularny zachód słońca nad Notecią w okolicy Milcza…. Poniżej Noteć płynąca pośród bujnych łąk….

Pośród gęstych lasów wiją się dopływy Noteci, spośród których na pierwsze miejsce wybija się Drawa; niewiele  ustępuje jej Gwda a malowniczość niewielkiej Płocicznej godna jest płócien najlepszych malarzy….

Stawy rybne zajmują głębokie doliny rzek i strumieni oraz obniżenia terenu. Wiele z nich wyróżnia się swoimi rozmiarami, często nie ustępującymi jeziorom. Zdjęcie poniżej przedstawia jeden ze stawów Gospodarstwa Agroturystycznego Karpniki.

Tereny nad jeziorami są popularnym miejscem wypoczynku. Do dyspozycji mamy zarówno strzeżone kąpieliska jak i  “dzikie” plaże. Na zdjęciu poniżej zachód słońca nad J. Logo w Trzciance, śluza jest częścią kanału łączącego J. Logo z Jeziorem Sarcz.